MŠ Kobylnice   O nás

O nás

Historie

Mateřská škola Kobylnice byla založena v roce 1960 v levém, tehdy nevyužitém křídle budovy základní školy. V té době zde začal existovat zemědělský útulek, který byl určen především pro děti rodičů zaměstnaných v tehdejším JZD Kobylnice. Ve dvou místnostech se tísnilo až 25 dětí. Útulek byl v provozu od března do konce listopadu a děti zde pobývaly i dvanáct hodin denně. Jídlo si nosily z domova, v lepším případě chodily na oběd domů.
Obrat k lepšímu nastal v roce 1982, kdy došlo k rekonstrukci prostor, jejich rozšíření a celkové modernizaci. Zemědělský útulek se změnil na mateřskou školu, a ta cestou dalšího vylepšení dosáhla dnešní podoby.

O nás

Od roku 2003 je Mateřská škola Kobylnice v právní subjektivitě. V současné době jsme jednotřídní mateřská škola rodinného typu s kapacitou 22 dětí se zaměřením a důrazem na výtvarné a pracovní činnosti.
Ve svém působení navazujeme na život v obci a zajišťujeme kulturní programy na akcích, které pořádá obecní úřad v Kobylnicích. Při práci s dětmi vycházíme i z polohy této malebné obce, kterou protéká řeka Doubrava.
Daří se nám obnovit některé již zapomenuté tradice – vynášení Morény, vítání jara, otevírání studánek. Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu Objevujeme svět, který je průběžně aktualizován a doplňován.

Prostory MŠ

V mateřské škole se nacházejí čtyři místnosti. Ložnice s trvale rozestavěnými lehátky, prostorná herna s náznaky hracích koutků, která slouží i ke cvičení, jídelna a kuchyňka využívaná jako výdejna stravy (v roce 2013 byla zmodernizována). Šatna je vybavena věšáčky, lavičkami a botníky. Vytápění je centrální, plynové. Hygienické zázemí bylo v roce 2010 zrekonstruováno. Nyní splňuje všechny požadavky moderní hygieny. Nedílnou součástí MŠ je zahrada, která je vybavena zahradním nábytkem, pískovištěm, průlezkami a dřevěným domečkem na hračky. K dispozici máme též velké hřiště, které se nachází v blízkosti školy.
Je zabezpečeno celodenní stravování, jídlo je dováženo ze Školní jídelny v Nových Dvorech.
Vzhledem k lokalitě je možné podnikat i delší vycházky do okolí a posilovat tak v dětech lásku k přírodě a k místu, kde žijí.


 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat